Koçluk ve Mentörlük

Koçluk ve Mentörlük

Şirketlerdeki büyüme belirli bir olgunluğa eriştiğinde bazı sorunlar artarak yaşanmaya başlar, şirket yöneticileri büyüme arttıkça ortaya çıkan sorunlara çözüm bulmak ve rakiplerine üstünlük sağlamak için Koçluk tarzı yönetime geçmeleri gerekir.

Koçluk tarzı yönetim denince özellikle sorumluluğunuz artıyor. Çünkü, çalışanların  bilgi ve iletişiminde önemli fark yaratan  empatik bir davranış modeline geçiyorsunuz.

Koçluk yöneticilerin daha iyi bir iş çıkarmalarına yardımcı olur. İyi bir koç, birçok mesleğin ustasıdır, koç yaptığı kişinin yanında olur, onu dikkatli bir şekilde dinler, birlikte planlar yapar ve sorular sorar. Becerilere odaklanır ve koçluk yapma sürecinin şekillenip takibine yardımcı olur. Kaptanın kim olduğunu bilir ve gerektiğinde onu gergin bir durumda tutar. Gözlerinin yönetilmesi gereken yol üzerinde olmasını sağlar.

Koçluk, bilgi ve becerilerin arttırılmasıyla herkesin yetkinliğini üst düzeyde kullanmasını amaçlayan bir yönetim şeklidir. Koçluk yapmak,  insanların söyledikleri ve yaptıkları konusunda daha çok farkındalık yaratır. Koçluk sistemi ile bir insana veya takıma  cesaret verebilirsiniz. İş süreçlerini uygulatabilir, diğer  ilişkileri kolayca görmesini ve doğru karar almasını sağlayabilirsiniz.

Eğitim sonunda katılımcılar;

  1. Koçluk tarzı yönetimin geleneksel yönetimden farklarını
  2. Koçluk  ile hedef koyma, geri bildirim verme ve performans yönetimi konusunda daha yetkin olacaklardır.
  3. Koçluk görüşmesinin süreçleri ve uygulamaları hakkında bilgi sahibi olacaklar.
  4. Şirket içi iletişim süreçlerinde iyileşme ve performans artışı sağlayacaktır.

 

Hedef Kitle:

Orta Kademe Yöneticiler, Ekip  Liderleri, Üst Düzey Yöneticilerden Gelişime açık Ekip üyelerine kadar her çalışanın bilmesinde fayda olan  temel Koçluk eğitimidir.

Demoya Göz Atın