Rise 360’taki Yeni Mikro Öğrenme Özelliği Hakkında Seveceğiniz 3 Şey

Yeni Rise 360 mikro öğrenme özelliği sayesinde, öğrencilerinizin seveceği tek lokmalık kursları her zamankinden daha hızlı oluşturabilirsiniz.

  1. Bir şablondan başlayarak içerikleri hızla tasarlayın

 

Daha önce mikro öğrenme oluşturduysanız, içeriğe dahil ettiğiniz şeyler konusunda ne kadar incelikli düşünmeniz gerektiğinden, etkili kısa formlarda içerik tasarlamanın genellikle daha uzun sürdüğünü bilirsiniz.

Ancak şimdi, Rise 360 ile mikro öğrenim için özel olarak tasarlanmış bir şablon kitaplığından seçim yaparak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Bu kitaplık şunları içerir:

  • Olduğu gibi yayınlanmaya hazır ancak gerektiğinde kolayca özelleştirilebilen içerik şablonları.
  • Nelerin dahil edileceğine dair ipuçları içeren önceden oluşturulmuş bir kurs yapısına sahip yer tutucu içerik şablonları: Yani tek yapmanız gereken içeriğinizi eklemek ve hazırsınız.

Hangi seçeneği seçerseniz seçin, bu profesyonelce tasarlanmış şablonlar ister ilk mikro öğreniminiz ister ellinciniz olsun, tek hedefli kursları öğrencilere hızlı bir şekilde ulaştırmanıza yardımcı olacaktır.

  1. Kısa sürede özel öğrenme deneyimleri oluşturun

Rise 360 ile sıfırdan özel mikro öğrenim oluşturmak her zaman hızlı ve kolay olmuştur, ancak bu harika yeni özellik kurs oluşturma iş akışınızda daha fazla zaman tasarrufu sağlar. Bunun nedeni, geçmişte manuel olarak gerçekleştirmiş olabileceğiniz birçok mikro öğrenme düzeni ve gezinme özelleştirme adımını otomatik olarak halletmesidir.

Önce

 

Sonra

 

Bir kurs oluşturmak, bir ders eklemek ve bir mikro öğrenme hissi yaratmak için menüyü gizlemek yerine Mikro Öğrenim Oluştur’u seçin ve blokları eklemeye başlayın. Bu kadar basit!

  1. Kademeli Gezinme Modu ile öğrencilerin dikkatini odaklayın

 

İster sıfırdan başlayın ister bir şablon kullanın, yeni mikro öğrenme özelliği, öğrencilerinizin dikkatini yönlendirmek ve içeriğinize odaklanmalarına yardımcı olmak için size yepyeni bir seçenek sunar: Kademeli Gezinme Modu. Adından da anlaşılacağı gibi, bu ayar içeriği her seferinde bir adım olarak görüntülemenize izin vererek sindirmeyi kolaylaştırır.

Adımlı gezinme, varsayılan olarak her adım için tek bir blok gösterir, ancak bir noktayı geçmek için blokları birleştirmeniz gerekirse, bunu ayarlamak kolaydır. Optimum bir öğrenme deneyimi tasarlamak için blokları yalnızca birkaç tıklamayla bağlayabilir ve bağlantısını kesebilirsiniz.

Articulate 360 & Rise 360 ve daha fazlası için bize mesaj yollayın veya arayın!

Comments are closed.