Çocuklara Yönelik Sosyal Sorumluluk Projelerimiz

Bilgi Kurdu ekibi olarak, çocuklarımızın zihinsel gelişimlerine çok önem veriyoruz.
Bu yüzden pek çok farklı Sivil Toplum Kuruluşu ile ortaklaşa projeler geliştiriyoruz.

TEGV – Ödüllü Bilgi Benim İşim Projesi

Bilgi Kurdu tarafından geliştirilen DNA Sosyal E-Öğrenme Platformu, Türkiye’nin en büyük “çocuklara yönelik oyun tabanlı sosyal öğrenme platformu” olan TEGV Bilgi Benim İşim projesi için seçilmiş ve kullanılmaktadır.

Bu projede tüm alt yapı, eğitsel oyun, animasyon ve e-öğrenme içerikleri, Yıldız Teknik Üniversitesi işbirliğinde Bilgi Kurdu tarafından geliştirilmiştir.

Bilgi Kurdu ‘nun TEGV ile birlikte tasarladığı Bilgi Benim İşim projesi, Bilişim Yıldızları yarışmasında e-eğitim kategorisinde 2.lik ödülü aldı.

Geliştirilen Animasyon
Geliştirilen Eğitsel İçerik
Eğitim Alan Çocuk Sayısı

OPET- Trafik Dedektifleri Projesi

3-17 yaş arasındaki çocuklarımızda “güvenli trafik kültürünü” geliştirmek ve yaygınlaştırmak için tasarlanan pek çok eğitsel aktivite, animasyon, soru-cevap şeklindeki mini testler ve oyunlar, Bilgi Kurdu tasarım ekibi tarafından, 3. parti firmaların da katılımıyla TrafikDedektifleri.com web sitesinden yayınlanıyor.

OPET’in başarılı sosyal sorumluluk projelerinin en yenisi olan Trafik Dedektifleri sitesinde, Türkiye’de ilk kez uygulanan “eğitsel oyunlaştırma aktiviteleri” de bulunuyor. Bunun için Bilgi Kurdu’nun geliştirdiği DNA EROS oyunlaştırma (gamification) yazılımı kullanılıyor.

Animasyon
Geliştirilen Eğitsel İçerik
Trafik Dedektifi Olan Alan Çocuk Sayısı

Sizin de çocuklara yönelik bir sosyal sorumluluk projeniz mi var? Sizi arayalım, nasıl yardımcı olabileceğimizi anlatalım.