DNA Mentor Online Koçluk Mentorluk Platformu

DNA Mentor ile kurumsal koçluk, mentorluk ve gelişim programlarınızı tasarlayın, ölçün ve raporlayın.

DNA Mentor - Kurumsal koçluk, mentorluk platformu

DNA Mentor Nedir?

DNA Mentor, kurumların ve bireylerin koçluk ve mentorluk süreçlerini kısa sürede tasarlayıp takip etmelerini sağlayan, internet tabanlı bir online gelişim platformudur.

Tüm kurum içi veya bireysel mentorluk programınızı DNA Mentor ile planlar, yürütür ve raporlarsınız. 

DNA Mentor - Kurumsal koçluk, mentorluk platformu

Online Mentorluk

Online Mentorluk Sistemine Hazırlık

Programınızın amacını tanımladıktan sonra (öğrenme, yetkinlik geliştirme, yeni işe girenleri uyumlama gibi) ölçülebilir hedefler oluşturun. DNA Mentor içinde bu hedeflere erişmek için mentilerinize görevler verebilirsiniz.

Mentör ve mentilerinizde eşleşme yapmak için hangi eşleştirme ölçütlerini kullanmak istiyorsunuz? Deneyim? İlgi alanları? Kariyer hedefleri? Bunları belirleyip seçimleri yaptırın.

DNA Mentor - Kurumsal koçluk, mentorluk platformu

Kaynak Yönetimi & Raporlama

DNA Mentor, proje boyunca yararlanılacak tüm kaynaklarınızı ister proje bazlı ister hedef bazlı olarak platforma ekleme imkanı sunuyor. Kaynak kullanımını da raporlamak çok kolay.

“Mentör-mentinin ilerlemesini nasıl ölçeceksiniz? Programın başarısını nasıl değerlendireceksiniz?” sorularının cevaplarını oluşturup projenizi başlatın. Geniş ve özelleştirilebilen raporlama olanaklarıyla DNA Mentor projenizi her adımda iyileştirmenizi sağlar.

DNA MENTOR KURUMSAL FAYDALARI

Tek Noktadan Yönetim

DNA MENTOR Mentorluk, Koçluk ve İnsan Kaynakları Gelişim Programlarınız İçin Tasarlandı

DNA MENTOR tüm mentorluk, koçluk ve İK gelişim programlarınızda kullanabileceğiniz, tek bir noktadan yönetim ve raporlama sağlayan gelişmiş bir süreç yönetim platformudur. Mentorlar/koçlar, mentiler/danışanlar için tasarlanan, kullanımı kolay bu platformda gelişmiş raporlama özellikleriyle, pek çok farklı açıdan projelerinize ölçebilir, geliştirebilir, yeniden yapılandırabilirsiniz. 

Kurumsal Kültürünüzü Yapılandırın

DNA MENTOR Kurumsal Mentorluk / Koçluk Projeleri Tasarlamanızı ve Yürütmenizi Sağlar

DNA MENTOR sayesinde yürüteceğiniz projelerle, hem çalışanların yetkinliklerini geliştirebilir hem de kurumsal kültürünüzü destekleyici faaliyetler sürdürebilirsiniz. Fortune 500 şirketlerinin % 71’i mentorluk programları yürütmekte, üniversite mezunlarının %60’ı kurumlarda yürütülen koçluk-mentorluk programlarını bir tercih sebebi olarak göstermektedirler.

Geleceğin Liderlerini Yetiştirin

DNA MENTOR Kurumsal Liderlik Programlarınızı Yürütmenizi Sağlar

DNA MENTOR  geleceğin liderlerini yetiştirip, üretkenliklerini artıracak projelerle hedefler belirlemenizi ve yönetmenizi sağlar.  Yapılan araştırmalar gösteriyor ki, yönetsel üretkenlik ve liderlik, mentorluk programlarıyla harmanlanmış eğitimlerle %88, sadece eğitimlerle %24 oranında artış göstermektedir. 

Çalışanlarınızla Gönül Bağınızı Güçlendirin

DNA MENTOR Çalışanlarınızın Kurumunuzla Kurduğu Bağları Sağlamlaştırmanıza Destek Olur 

DNA MENTOR  kurumsal mentorluk/koçluk programları yürütmenize destek verirken, çalışanların farklı yöneticiler ve liderler ile mentorluk programları sayesinde etkileşime girmelerine, yeni kurumsal ağlar kurmaları ve insanlarla gerçek bağlar oluşturmalarına da katkı sağlar.

Kurumsal Güven Ortamını Geliştirin

DNA MENTOR Kişilerin Birbirlerini Tanımasını Sağlayıp Kurumsal Güven Ortamını Geliştirir

DNA MENTOR  ile kurumunuzda kişilerin mentor-menti, koç-danışan eşleşmeleri sayesinde birbirlerini daha yakından tanıyıp, güven bağları kurmalarını, birbirlerinin deneyimlerinden faydalanmalarını sağlayabilirsiniz.

Kariyer Gelişimini Kariyer Mentorluğuyla Destekleyin

DNA MENTOR Kariyer Mentorluğu Programları ile Firma Bağlılığını Artırır

Kariyer gelişimi programlarını destekleyen kariyer mentorluğu projeleri, özellikle gelişim fırsatına çok değer veren Y & Z kuşağının iş dünyasında artan nüfusuyla, öz güdümlü çalışan gelişimi için etkili bir çözümdür.

DNA MENTOR  size kariyer mentorluğu projelerini sürdüreceğiniz araçları sağlar: Birebir görüşmeler planlama, görev-hedef atamaları, mentor/koçlara özel kaynak paylaşımı, hedef verme ve değerlendirme yapma gibi…

DNA Mentor - Rapor Ekranı

DNA Mentor Rapor Ekranları

DNA Mentor, tüm kurum içi veya bireysel mentorluk/koçluk programlarınızı detaylı şekilde raporlamanıza olanak sunar. İster grafiksel olarak isterseniz Excel tablolarında tüm süreçlerinizi ölçüp geliştirebilirsiniz. 

İhtiyacınız olan rapor platformda yoksa, işinin ehli yazılım ekibimiz size kısa sürede hazırlayıp kullanımınıza sunabilir.

DNA Mentor Proje Yönetimi

Online Mentorluk Sisteminizi Projelendirin

Programınızın amacını, çıktılarını, ölçülebilir hedeflerini belirleyip, mentor/koç ve mentilerinizi/danışanlarınızı seçin. DNA Mentor içinde, bu hedeflere erişmek için mentilerinize/danışanlarınıza görevler verebilir, görev değerlendirmelerini seanslar planlayarak takip edebilir, tamamlanan görevleri puanlayabilirsiniz.

DNA Mentor Etkinlik Planlama

DNA Mentor, projeniz süresince yapılacak tüm etkinlikleri, yüz-yüze ve online görüşmelerinizi tek bir yerden planlamanızı ve yürütmenizi sağlar.

Mentor/koçlar ve menti/danışanlar arasındaki görüşmeler ve diğer etkinlikler, herkesin uygunluğuna göre kendi bireysel takvimlerine işlenir, haber verilir, iptal/erteleme işlemleri aynı ara yüzden yapılır.

DNA Mentor Seans Yönetimi

DNA Mentor, yüz-yüze ve online görüşmelerinizle ilgili not ve geri bildirimleri, sadece mentor/koç ve menti/danışanların görecekleri kendilerine özel alanlara kaydeder.

Aynı alandan süreç ve görevlerle ilgili kaynakların paylaşımı da mümkündür. Mesela bir mentorun/koçun, mentiye/danışana verdiği bir görev için hazırladığı sunum dosyasını, ilgili seans alanına kaydetmesi, mentorun/koçun da bunu değerlendirmesi mümkündür.

DNA Mentor Menti / Danışan Yönetimi

DNA Mentor ile tüm menti/danışanlarınızı tek bir ara yüzden yönetebilirsiniz. 

Onlarla yapacağınız yüz-yüze veya online seansları yine aynı ekrandan planlayabilir, görev/hedef değerlendirmelerine de buradan bağlanabilirsiniz. 

İleride eklenecek algoritmik mentor-menti eşleşmesi özelliği için bu bölümden, menti/danışanların talep ve ihtiyaçlarını da ekleyebileceksiniz.  

DNA Mentor Değerlendirme

DNA Mentor ile menti/danışanlarınızı değerlendirebileceğiniz bir imkan da mevcuttur. 

Paylaşımlarınızda mentor/danışanlarınızın gelişimleri için onlara verdiğiniz görev ve hedefleri, ister yüz-yüze ister online olarak yapacağınız görüşmeler neticesinde değerlendirebilirsiniz. Bu değerlendirmeler kimi zaman tek bir yetkinlikle ilgili olabilir, kimi zamansa menti/danışanın proje süresince kendinden beklenen tüm gelişim alanları olabilir. 

Geri bildirimlerinizi ister yazılı isterseniz de sesli kaydedebilirsiniz.

DNA Mentor Anket Yönetimi

DNA Mentor içinde gelişmiş bir anket sistemi mevcuttur. 

İster yönetici olarak tüm menti/danışanların mentor/koçları değerlendirmesini isteyebilir, ister herkesin bir proje sürecini değerlendirmesini sağlayabilirsiniz. 

Sürdürdüğünüz tüm projeleri hem niceliksel hem niteliksel olarak değerlendirip, çıktıları grafiksel raporlar veya Excel dosyaları olarak alabilirsiniz.  

Haydi, kurumsal e-öğrenme ihtiyaçlarınızı dinleyelim, çözümlerimizi sunalım. Mutlu müşteriler listemize siz de katılın!