E-Oryantasyon Nedir?

Kurumların yeni işe alımlarda kurumsal kültürü, prosedürleri, iş ilkelerini tanıtmak zorunda olduğu bir süreçtir oryantasyon programları. Gelişen eğitim teknolojileri sayesinde, özellikle e-öğrenme sistemi, pek çok farklı bileşeni kullanarak (ses, video, animasyon, oyun vb.) sınıf içi oryantasyon programlarının yerini almaya başlamıştır. Hem zaman kazandırıcı, hem maliyet düşürücü, aynı zamanda da işe yeni girenlerin kurumu çok daha kısa sürede tanımasını sağlayan e-oryantasyon programları, yöneticilere ve iş arkadaşlarına sonrasında koçluk yapmaları için fırsat veriyor.

Bazı Projelerimizden Örnekler

Sahibinden.com E-Oryantasyon Projesi Türkiye geneline yayılmış binlerce müşterisiyle çalışan Türkiye’nin alanındaki lider firması sahibinden.com, saha ekiplerine ve merkez ofislerindeki yeni ekip arkadaşlarına firmanın tüm işleyişini anlatan, oyunlaştırılmış ve interaktif içeriğiyle, eğlenceli bir oryantasyon süreci yaşatmak üzere Bilgi Kurdu’nun E-oryantasyon ekibi ve çözümlerini tercih etti.

Koçtaş E-Oryantasyon Projesi Türkiye genelinde yeni açılmakta olan mağazaları ile sürekli büyümeye devam eden Koçtaş, farklı lokasyonlardaki işe yeni başlayan çalışanları için, Koçtaş’ın en iyi şekilde tanıtılması ve oryantasyon maliyetlerinin düşürülmesi amacıyla Bilgi Kurdu ile birlikte bir e-oryantasyon projesi gerçekleştirdi.

Proje kapsamında, konsepti Bilgi Kurdu tarafından geliştirilen ve Türkiye’de ilk kez kullanılan 360 derece panoramik fotoğraflama tekniği ile mağaza içi dolaşım ve tanıtım, firmanın organizasyon yapısı, kurum kültürünün anlaşılabilmesi için çeşitli oyunlar, dünyada ve Türkiye’de perakende sektöründeki gelişmeler ilgi çekici görseller ile sunuldu.

blank

blankE-oryantasyon programlarının etkinliğini artırmak ve daha hızlı tamamlanmalarını sağlamak ise ancak mevcut oryantasyon programlarıyla bütünleşik ve esnek bir e-öğrenme siteminin kurulmasıyla mümkün oluyor.

http://www.bilgikurdu.net/UserFiles/image/hua-logo.png

Huawei E-Oryantasyon Projesi

Çinli Telekomünikasyon altyapı çözümleri firması Huawei farklı lokasyonlardaki işe yeni başlayan çalışanları için, firmanın en iyi şekilde tanıtılması ve oryantasyon maliyetlerinin düşürülmesi amacıyla Bilgi Kurdu ile birlikte bir e- oryantasyon projesi gerçekleştirdi.

http://www.bilgikurdu.net/UserFiles/image/5.jpg     http://www.bilgikurdu.net/UserFiles/image/6.jpg

http://www.bilgikurdu.net/UserFiles/image/str-logo.jpg

Stroer – Kentvizyon E-Oryantasyon Projesi

Türkiye genelinde hızlı bir ivmeyle sürekli büyüyen Ströer-Kentvizyon, farklı lokasyonlardaki çalışanlar için, Ströer’in kurumsal değerlerinin, ürünlerin, çalışma ilkelerinin en iyi şekilde tanıtılması ve oryantasyon maliyetlerinin düşürülmesi amacıyla Bilgi Kurdu ile kapsamlı bir e-oryantasyon projesi gerçekleştirdi.

http://www.bilgikurdu.net/UserFiles/image/7.jpg       http://www.bilgikurdu.net/UserFiles/image/8.jpg

Proje kapsamında ayrıca ;

hizmetleri de bulunuyor.

Comments are closed.