Etkili Geri Bildirim Sanatı

Geri Bildirim Sanatı

Geri bildirim, Yönetici görevlerinin en önemlilerinden biridir, bazı kişiler bu alanda biraz risk olduğunu düşünebilir. Oysa ki, kurumdaki herkes için geribildirim gerekmektedir. Çalışanların da, Yönetimin de buna ihtiyacı vardır.

Geri bildirimi; hedeflerine ulaşmak için uğraşan bir dağcının yardımcı araçları gibi düşünebilirsiniz. Zor ya da bilinmeyen tepelerde yolunu bulmasını sağlayan ‘pusula’ gibidir. Aşması gereken diğer bir engelde dağcının dengesini sağlayan bir ‘halatdır’… Pusula ve halat dağcıyı yaşama tutundururken ve hedefine kolayca ulaşmasını da sağlar.

Geri bildirimde bulunmamak ise onları pusulasız ve kurtarma halatı olmadan dağlara göndermek gibidir.

Bazen insanların işlerini iyi yaptığını sanırız. Bu yüzden geri bildirim vermekte eksik kalırız. Oysa ki, sıklıkla çalışanlar siz söyleyene kadar, doğru yolda olduklarını bilmezler.

Bazen de olumsuz olarak görülebilir ve ilişkiye zarar verir diye düşündüğümüz için geri bildirim verme fırsatlarını kaçırırız. Gerçekte ise , bu geri bildirimi geciktirmek, uzun dönemde daha zor durumlara neden olabilir.

Bu eğitimde hayat kurtaran geri bildirimi nasıl doğru olarak kullanacağınızı kolayca öğrenecek ve geri bildirim almakta profesyonel ve istekli olacaksınız.

Eğitim sonunda katılımcılar;

  • Geri Bildirim’in önemi
  • Geri Bildirim Çeşitleri
  • Geri bildirim Süreçleri
  • Geri Bildirim engelleri ile başetmeyi
  • Yapıcı Geri Bildirim
  • Geri bildirim hatalarını örneklerle pekiştirecek
  • Geri bildirimde Vücut dilinin önemi konularında bilgi sahibi olacaksınız.

Hedef Kitle:

Orta Kademe Yöneticiler, Ekip  Liderleri,Üst Düzey Yöneticiler,İK çalışanları,Müşteri ilişkilerinde çalışan ekipler ve İç eğitimciler programa davetlidirler.

Demoya Göz Atın