blank

DNA Portal Özellikleri

DNA Portal, en yeni web teknolojilerini kullanan, devlet teşviğiyle üretilen bir bilgi yönetim ve kurum içi iletişim platformudur.

Modüler Tasarım

DNA Portal sunduğu çeşitli portal programlarıyla (modül), kurumsal iletişim platformunuzu dilediğiniz gibi tasarlamanıza olanak verir.Dinamik portal yönetim modülüyle, tasarladığınız sayfaları istediğiniz gibi Portalın içine yerleştirebilir, güncelleyebilir veya silebilirsiniz. İçerikleriniz otomatik olarak ilgili alanlarda belirirler.

DNA Yazılım Ailesiyle Entegrasyon

DNA Portalda ek yazılımlar, farklı zamanlarda sisteme entegre edilebileceği gibi, başlangıç aşamasında, sınırlı kapasite ile sunulabilmeli ve zamanla kapasitesinin arttırılması ve kuruluş ihtiyaçlarına göre şekillenmesi mümkündür. Mesela DNA LMS veya DNA AdvanTEST sonraki bir aşamada alınarak sisteme eklenebilir.

Oyunlaştırma

Kullanıcılarınızın, satış-öğrenme-fikri katılım-müşteri hizmetleri aktivitelerini, kişiye özel görevler ve eğitsel aktivitelerle destekleyerek üretkenliklerini artırmak istemez misiniz? DNA EROS, çalışanlarınızın performanslarını artırmanıza yardımcı olan, “aktivite tabanlı” bir oyun-ödül yazılımıdır.

Kullanıcı Güvenliği

Portalın single sign-on ( SSO ) özelliği vardır. Yani bir kullanıcı/öğrenci portala giriş yaptığında, portalın bağlı olduğu ana sitelerinde de kullanıcı logini gerektiren yerlere bir daha şifre girmeden erişebilmektedir. DNA Portal kimlik doğrulaması yapılmadan da erişilebilir bilgi alanlarına sahiptir. İstendiği zaman portalın sayfaları SSL ile 128 bit şifrelenerek istenen yere yollanabilir.

Uzaktan Bakım ve Güncelleme

DNA Portal uzaktan bakım servisi ile desteklenmektedir. Sistemin bakım ve destek hizmetleri uzaktan bağlantı kurularak ekiplerimiz tarafından online olarak yapılabilmektedir. Pek çok farklı portal modülünün kurulumu, siz kurumsal tasarımınıza karar verdikten sonra, Bilgi Kurdu yazılım ekibi tarafından uzaktan yapılmaktadır.

Sabit ve Dinamik İçerik Alanları

Portal içinde hazır olarak Zaman Ayarlı Banner Alanı-Önemli Duyuruların Yapıldığı Spot Alanı-Sabit Banner Alanı-Makaleler-Uzman Blogları-Ayın Öne Çıkanları-Otomatik Haber Yayınlama-Tartışma Alanları-Sözlük-Online Takvim-Duyuru-Anket modülleri sunulmaktadır. Talebe bağlı olarak, farklı işlevleri olan ekstra modüller de tanımlanabilir.

Anket Yapma

DNA Portal içindeki Anket modülü sayesinde, portal içinde farklı alanlarda, çok kolay birkaç adımda, kullanıcılara sorular sorup cevapları toplanarak anketler elde edilir. Gelişmiş raporlama özelliği sayesinde anketlerin istatistik bilgileri Excel, PDF veya imaj dosyaları olarak kaydedilebilir.

Dosya ve Resim Galerisi Yönetimi

DNA Portal içinde kapsamlı bir dosya ve imaj yönetim modülü vardır. Kataloglara ayrılmış bu sistem sayesinde portalda yayınlanan her türlü içeriğe, ortak bir kaynaktan resim-müzik-video dosyaları eklenebilir. Kurumsal ve bireysel dosya ve resimler eklenerek galeriler oluşturulabilir. Eklenen resim ve dosyalar oylanıp, yorum yapılabilir.

3. Parti Yazılımlarla Entegrasyon

DNA Portal, Web servisleri desteğiyle kurumsal ERP, İK ve CRM yazılımlarıyla entegre edilebilir. Arka planda çalışan programlanmış veya dinamik veri güncelleme servisi sayesinde, kurumsal yazılımlarınızdaki verilerin karşılıklı olarak birbirini güncellemesi sağlanır.

Gelişmiş Raporlama

DNA Portal’da  içeriklerin kaç kişi tarafından izlendiği, ne kadar süredir yayında olduğu, ortalama puanları ve aldığı yorumlar görüntülenip raporlanabilir. Kişilerin hangi makale-yazı-haber veya duyurulara baktığı raporlanabilir. Web servisleri aracılığıyla 3. parti raporlama araçlarıyla entegre edilerek, pazarlama amacıyla çeşitli demografik raporlar üretilebilir.

Dinamik Menü ve İçerik Yönetimi

DNA Portal’da dinamik menü yönetimi ile oluşturduğunuz içerik sayfalarını menülere bağlayabilir, sıralarını değiştirebilir, harici sayfalara bağlantılar verebilirsiniz. içerik paketleri yaratılarak, gruplara ayrılan kullanıcıların/öğrencilerin, kendilerine izin verilen içerikleri görmesi sağlanır. İçeriklerin zamana bağlı yayınlanması, zamanı dolan içeriğin yayından kalkması sağlanabilir.

Kurumsal Öneri Sistemi

Kurumsal hafıza oluşturmak amacıyla öneri sistemi kurabilir, tüm kurumsal dosyalarınızı kategorik olarak sisteme yükler, dilediklerinizi yayınlayabilirsiniz. Tüm e-eğitim, e-kitap, e-test gibi dijital öğrenme nesnelerinizi, birey-pozisyon-departman-gruplara özel olacak şekilde yayınlayabilir, raporlarını hem Excel hem grafik gösterim şeklinde alabilirsiniz.

DNA Portal demosu almak ve daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin