Bilgi Kurdu, TEGV-Mercedes İşbirliğinde Sunulan Mobile Kids Projesinin Oyun ve Animasyonlarını Tasarladı

TEGV, Mercedes-Benz Türk‘ün işbirliği ile çocuklarımızın trafikte doğru ve dikkatli davranmalarını sağlayacak yeni bir eğitim programına başlıyor.

Çocukları olası tehlikelere karşı yaşlarına uygun bir yaklaşımla bilinçlendirmek ve güvenliklerini sağlamak üzere Mercedes-Benz Türk’ün ana şirketi Daimler AG tarafından 2001 yılından bu yana çeşitli ülkelerde uygulanan MobileKids Trafik Eğitim Projesi, ülkemizde TEGV ile beraber hayata geçirilcek. Söz konusu proje için özel olarak tasarlanan TEGV’in 24’üncü Gezici Öğrenim Birimi Trafik Ateşböceği, “Çocuklar Trafikte” sloganıyla ülkemizin çeşitli bölgelerinde ilköğretim çağındaki çocuklara trafik eğitimi verecek.

Bu proje kapsamında Mobile Kids adlı internet sitesi, projenin bir diğer önemli aracını oluşturuyor. MobileKids web sitesi içerdiği trafik konulu oyunlarla çocuklara eğlenerek öğrenme fırsatı sunarken, ailelerine trafik eğitimi konusunda yararlı bilgiler veriyor.

 

Bilgi Kurdu, bu sitedeki oyun ve animasyonları tasarlayarak projenin bu önemli bacağına katkıda bulundu.

Çocuklarınızı trafik konusunda bilinçlendirmek için, bu adresi ziyaret ederek üye olmalarını sağlayabilirsiniz: http://tr.mobilekids.net

Bilgi Kurdu’nun STK’larla birlikte geliştirdiği projeler için tıklayın

Comments are closed.