Bilgi Kurdu Özel Sektör Gönüllüleri Derneğinin MLMM Projesi EÖğrenme İçeriklerini Geliştirdi

Bilgi Kurdu, Özel Sektör Gönüllüleri Derneği’nin (ÖSGD)Meslek Lisesi Memleket Meselesi Projesi içinde kullanılacak, Meslek Lisesi Koçları Eöğrenme içeriklerini geliştirdi.

Toplam 3 aylık bir periyotta geliştirilen 12 adet online eğitim, ÖSGD’nin Vehbi Koç Vakfı’ndan devraldığı MLMM projesinde Meslek Lisesi bursiyerlerine koçluk verecek olan ve projede gönüllü olarak çalışan iş dünyasından profesyonellerin eğitimlerinde kullanılacak.

 

 Meslek Lisesi Koçları Programı

ÖSGD Meslek Lisesi Koçları Programı, Koç Holding’in 2007’den bu yana uyguladığı Meslek Lisesi Memleket Meselesi Projesi’nin meslek liselerinde koçluk ayağının Haziran 2012’de düzenlenen basın toplantısı ile ÖSGD’ye devrolması ve Mart 2013’te Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan protokol ile hayata geçmiştir. ÖSGD’ye üye olan 30 şirketin dahil olduğu Program’da, 2012-2013 eğitim öğretim döneminde 310 gönüllü, iki günlük Koçluk Becerileri ve Uygulama Modülleri eğitimini tamamlayarak programı uygulamaya başlamıştır. Program, İstanbul uygulması için İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)’nın Mesleki ve Teknik Beceri Geliştirme Programı kapsamındaki hibe desteği alarak Kasım 2012-Kasım 2013 arasında desteklenmeye değer görülmüştür.

Program çerçevesinde şirketler lokasyon ve alanlarına göre meslek liseleri ile eşleştirilmekte, öğrenci başvurularının ardından 5-10’ar kişilik gruplar oluşturularak gönüllü koçlar ile belirli modülleri uygulamak üzere 2 yıl boyunca bir araya gelmeleri sağlanmaktadır. 

2012-2014 yılında Program’a dahil olan şirketler: Bilim İlaç, Borusan Holding, Borusan Lojistik, Borusan Mannesmann Boru, Borusan Makina ve Güç Sistemleri, Borusan EnBW, Borusan Manheim, Borusan Otomotiv, Borçelik, Boyner Şirketler Grubu, Brisa, Doğan TV, Eureko Sigorta, Garanti Bankası, HP, Kadıköy Şifa Sağlık Grubu, Kerim Çelik, Olmuksa, Organik Kimya, Parıltım Yemek, PepsiCo, Pirelli, Price Waterhouse Coopers, Roche, Roketsan, Schneider Electric, Supsan, Tribe, Türk Ekonomi Bankası, Viko

 Bilgi Kurdu’nun STK’larla birlikte geliştirdiği projeler için tıklayın

Comments are closed.