Mikro Öğrenme Nedir?

Mikro Öğrenme veya Mikro Öğretim, 1960’lı yıllarda Stanford Üniversitesi öğretim üyelerinin eğitme ve öğretme kapasitelerinin geliştirilmesi amacıyla yapılan deneyler sonucunda ortaya çıkan yeni bir eöğrenme tekniğidir.

Temel olarak:
-En az 5, en fazla 20 dakika süren,
-Tek bir beceri üzerine odaklanan,
-İzleme etkinliğini ön plana çıkaran,
-Tekrar edilerek becerinin geliştirilmesi ve uzun süreli hafızaya yerleşmesi hedeflenen bir tekniktir.

mikro öğrenme, eöğrenme
Mikro Öğrenme Nedir videosunu izlemek üzere lütfen tıklayın

Yıllar içinde teknolojik gelişmeler çerçevesinde, insanların dikkat verme ve odaklanma sürelerinin azalması, mobil araçların çoğalması ve eğitim teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte “mikro öğretim” teknikleri, mikro öğrenme tekniklerini de doğurmuştur.

Özellikle video animasyon teknikleri, hikayeleştirme ve etkileşim gibi anlatılan konunun hatırlanmasını ve tekrar izlenebilirliğini arttıran tekniklerle mikro öğrenme, eöğrenme ekosistemi içinde yerini almıştır.

Mikro Öğrenmenin kurumlara faydalarını:

-Etkin ve verimli,
-Zamandan tasarruf ettiren,
-Düşük maliyetli olarak özetleyebiliriz.

Mikro Öğrenme demomuzu izleyin: Ofis Ortamında Sağlıklı Yaşam Nasıl Olmalı ?

Eöğrenme tasarımcıları ve içerik uzmanları artık, özellikle Youtube’u da bir öğretmen / ciddi bir öğrenme kaynağı olarak kullanmaya başlayan Z Jenerasyonuna yönelik projelerde mikro öğrenme anlayışını tercih ediyorlar.

Bilgi Kurdu olarak Mikro Öğrenme konusunda neler yaptığımızı ve size nasıl destek olabileceğimizi öğrenmek isterseniz işte irtibat bilgilerimiz:
Telefon: 216 346 78 18
Eposta: info “at” bilgikurdu.net
Web: https://www.bilgikurdu.net/nasil-yardimci-oluyoruz

Comments are closed.