E-Oryantasyon Nedir?

Kurumların yeni işe alımlarda kurumsal kültürü, prosedürleri, iş ilkelerini tanıtmak zorunda olduğu bir süreçtir oryantasyon programları. Gelişen eğitim teknolojileri sayesinde, özellikle e-öğrenme sistemi, pek çok farklı bileşeni kullanarak (ses, video, animasyon, oyun vb.) sınıf içi oryantasyon programlarının yerini almaya başlamıştır.

Hem zaman kazandırıcı, hem maliyet düşürücü, aynı zamanda da işe yeni girenlerin kurumu çok daha kısa sürede tanımasını sağlayan e-oryantasyon programları, yöneticilere ve iş arkadaşlarına sonrasında koçluk yapmaları için fırsat veriyor.

E-oryantasyon programlarının etkinliğini artırmak ve daha hızlı tamamlanmalarını sağlamak ise ancak mevcut oryantasyon programlarıyla bütünleşik ve esnek bir e-öğrenme siteminin kurulmasıyla mümkün oluyor.

Bilgi Kurdu olarak tasarladığımız e-oryantasyon projeleri kapsamında 360 derece panaromik fotoğraflama tekniği ile kurum/fabrika/mağaza içi dolaşım, firmanın organizasyon yapısı, kurum kültürünün anlaşılabilmesi için çeşitli oyunlar, dünyada ve Türkiye’de sektörel gelişmeler ilgi çekici görseller ile aktarılıyor. Böylelikle hayli etkileşimli, eğlenceli, kişilerin sıkılmadan kısa zamanda kurumu tanıyacakları, prosedürleri öğrenecekleri bir içerik sunuluyor.

E-oryantasyon programları günümüzde sınıf içi oryantasyon programlarının yanında yerini almaya başladı. Kısaca e-oryantasyonun faydalarından bahsetmek gerekirse:
  • Çalışan işe, E-Oryantasyon Nedir? girdiği ilk günden itibaren bilmesi gereken kilit noktaları öğrenmeye başlar.
  • Çok kısa sürede eğitim, gelişim ve kariyer planları hakkında fikir & bilgi sahibi olur.
  • Çalışanların kuruma adaptasyon süreleri çok kısalır.
  • Kurum, çalışanına daha ilk günden kurumsal olarak bir öğrenme ve gelişim kültürünün varlığını hissettirir.
  • Eğitim ve gelişim departmanlarının vakitlerini sınıf eğitimleri ve diğer etkinlikleri organize etmesine zaman ve imkan tanır.
  • Sınıf için oryantasyon eğitimlerinin maliyetini ve süresini kısaltır.
  • Çalışanlara işe girdikleri ilk günden itibaren sürekli bir performans desteği sunan bir zemin hazırlar.

Comments are closed.