Ana Sayfa   Hakkımızda   Etkinlikler   Haberler   Blog   İletişim
Eğitim Yazılımları

Online Test Merkezi, DHL Express tarafından da tercih edildi.
Lojistik sektörünün lider firması DHL Express, öncelikle çağrı merkezindeki personeline yönelik hazırlayacağı ölçme / değerlendirme sistemi için Bilgi Kurdu’yla işbirliğine gitti.

Online Test Merkezi kullanılarak çeşitli konulardaki bilgilerin tek bir test altında sınanması, geliştirilmesi gereken alanların tespit edilmesi ve eğitimlerin verilmesi planlanıyor.
Sistemin DHL Express genelinde de uygulamaya alınması planlanıyor.
Konuyla ilgili olarak DHL Express Çağrı Merkezi Yöneticilerinden Cem Gönden'in görüşleri şöyle:
"DHL Express Müşteri Hizmetleri olarak " Bilgi Kurdu" ile uzun süredir üzerinde çalıştığımız online test sistemi ve soru bankası yönetim uygulamasına 21Kasım 2008 itibari ile geçmiş bulunmaktayız. "DHL ACADEMY" olarak adlandırdığımız bu proje; müşterilerimize vermiş olduğumuz kaliteli hizmeti daha üst noktalara taşırken, özellikle bilginin etkin ve doğru paylaşılması, gelişim noktalarının tespit edilerek çeşitli eğitsel faaliyetler düzenlenmesi  konusunda önemli bir araç olacaktır. Uzun vadede firmamızın tüm segmentlerine yaymayı planladığımız bu uygulamanın hayata geçiş aşamasında her türlü desteği sunan Bilgi Kurdu'na DHL Express Müşteri Hizmetleri olarak teşekkür ediyoruz."
Bilgi Kurdu Genel Müdürü Mustafa Yücelgen, DHL Express için yaptıkları çalışmanın,Online Test Merkezi yazılımının gelişmesi açısından çok önemli olduğunu,2009’da ürünü yurtdışına açmak ve bir marka haline getirmek üzere yeni yatırımlar yapılacağını açıkladı.
Bilgi Kurdu, Online Test Merkezi platformunu 2009 Nisan ayından itibaren internet üzerinden de hizmet verecek bir yapıda, ASP modelinde ( Application ServiceProvider-Uygulama Servis Sağlayıcı) hizmete açacak.


 

TEMSA San ve Tic. A.Ş.’nin, Bilgi Kurdu Eğitim Hizmetleri ile birlikte gerçekleştirdiği projede, tüm servis ve satış sonrası hizmet personelinin mevcut bilgi düzeylerinin ölçümlenmesi, ilk etabı oluşturuyor. Bu aşamada Bilgi Kurdu Eğitim Hizmetleri’nin Online Test Merkezi Yazılımı, tüm ilgili personelin bilgi düzeylerini ölçümleyerek, bilgi düzeylerinin değerlendirilmesi ve eğitim planlamalarının yapılması aşamalarını çok kısa sürelere indiriyor. 
 
TEMSA San ve Tic. A.Ş., internet üzerinden hazırlanan bu özel programla teknolojinin desteğini yanına alarak, çalışanlarının bilgi ve beceri düzeylerini ölçümlüyor. Bu sayede eğitim talep ve ihtiyaçlarının net ve hızlı bir şekilde belirlenmesinin ardından planlamaları somut veriler üzerinden gerçekleştirebiliyor 
 
Online Test Merkezi Yazılımı, tüm kurumsal sınav, anket ve bilgi paylaşımı etkinlikleri için geliştirilmiş bir yazılım/program. Farklı soru tiplerinde  soru bankası oluşturma,  farklı ağırlıklarda düzeye göre testler yaratma, eğitim arşivi kurma, hazır veya kuruma özel hazırlanabilecek çok çeşitli raporlama özellikleriyle ile komple bir bilgi ölçümle platformu özelliği taşıyan program sayesinde önemli bir zaman ve maliyet tasarrufu ortaya çıkıyor. 


 

 Bilgi Kurdu, Baylas-Citroen bayi teşkilatına yönelik olarak “ölçme-değerlendirme” sistemi Online Test Merkezini hayata geçirdi.
Sistem Baylas-Citroen bayilerinin öncelikle satış hizmetlerindeki eğitim ve kalite seviyesinin korunması ve yükseltilmesi projelerinde kullanılacak. Yapılan çalışmalarla uzun dönemli eğitim ihtiyaç analizleri yapılarak eğitim programları tasarlanacak.

   Baylas-Citroen Eğitim Müdürü Kerem Şenoğul ve Satış Planlama Müdürü Mazhar Şiringöz projeyle ilgili olarak şunları söylediler:

    ”Bayi ağımızdaki personeli on-line sınav yapıp takip edebilecek böylesine güçlü bir sistemi tesis edebilmenin bizi avantajlı konuma getireceğini düşünüyoruz. Bilgi Kurdu ekibine teşekkür ederiz.”

 


 

  Bilgi Kurdu, İSMMMO (İstanbul Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası) E-Öğrenme Projesinin Kapsamını Genişletiyor

   İSMMMO, Aralık 2009’da yapılan İstanbul’daki 7500 Mali Müşavirin uzaktan eğitim projesi için Bilgi Kurdu ile anlaşmıştı. Başarıyla bitirilen bu proje neticesinde yeni bir kapsamlı bir e-öğrenme sistemi kurulması için Perculus sanal sınıf platformunun kullanıma açılması, özel e-öğrenme içeriklerinin geliştirilmesi, DNA Eğitim Yönetim Sistemi kurulması gibi aşamaların sırasıyla uygulamaya konması kararlaştırıldı.

   Sürekli güncellenen mevzuat ve yönetmelikler, mali müşavirliğe yeni adım atan adayların yetiştirilmesi, tecrübeli mali müşavirlerin eğitim güncellemelerinin kısa sürede yapılması gibi pek çok sorunla karşı karşıya kalan İstanbul Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası, Bilgi Kurdu’nun sunduğu yenilikçi e-öğrenme çözümleriyle kısa sürede hem bu sorunları aştı hem de geleceğe yönelik yatırımlar yaparak, kurumsal alt yapısını sağlamlaştırdı.

 


 

Bilgi Kurdu TEGV İle Yepyeni Bir Projeye İmza Atıyor:  Evimiz İstanbul

   Sürekli yenilikçi projeleriyle öne çıkan Bilgi Kurdu, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile yepyeni bir projeye imza atıyor. İtanbul 2010 Kültür Başkenti projeleri kapsamında desteklenen Evimiz İstanbul projesi, ilköğretim çağındaki tüm çocukları kent kültürünün farklı boyutlarına ilişkin bilgilendirmeyi, çocukları bu alanda geliştirmeyi ve İstanbul’un kültürel mirasını sahiplendirmeyi amaçlıyor.

   Evimiz İstanbul projesi kapsamında geliştirilen web sitesi ve özel tasarlanmış kültür tırı ile İstanbul’un tarihi ve kültürel mirasının tanıtılması hedeflenmektedir. İstanbul’a dair bilgilerin yer aldığı web sitesi, Bilgi Kurdu’nun geliştirdiği oyunlar, 360 derece panoramik fotoğraflar ve videolar, farklı zengin internet uygulamaları (ria) desteklenmektedir.

   Hem web sitesi, hem kültür tırında kullanılacak bir tanıtım videosu da Bilgi Kurdu ve iş ortağı 360 Tr tarafından hazırlanmaktadır.

 Lütfen bilgi için

 

 

 

 

 


 SON HABERLER


ÜRÜNLER ÇÖZÜMLER EĞİTİMLER DEMOLAR MÜŞTERİLERİMİZ & İŞ ORTAKLARIMIZ HABERLER & ETKİNLİKLER
© 2009 Bilgi Kurdu | Web Tasarım MW